Fotobudka co to jest ?

Fotobudka jest nowością na rynku polskim, zaczerpnięta z USA.  Pierwszą fotobudkę wymyślił i skonstruował w 1925 roku Anatol Josepho, imigrant z Syberii. Jego pierwsze studio  „Photomaton”mieściło się na Brodwayu. Fotobudkę  dziennie odwiedzało stojąc w kolejce około 7,5 tysiąca osób. Jedno zdjęcie kosztowało 25 centów.

W 1927r. wynalazca foto budki otrzymał za swój wynalazek milion dolarów.Według Google Trends hasło fotobudka na przestrzeni kilku lat, najczęściej wyszukiwane było w styczniu 2015 roku, a większe zainteresowanie wśród Polaków zaczęło się dopiero w 2013 roku, więc jest to u nas bardzo młody trend, ale o zdecydowanej tendencji wzrostowej gdzie stała się hitem i podbiła rynek.

Wynajem  Fotobudki- nowoczesnego, mobilnego urządzenia działającego tak ,jak przenośne samoobsługowe studio fotograficzne, drukujące zdjęcia w trybie natychmiastowym. Wykorzystywany do wykonywania fotografii w celach rozrywkowych jako atrakcja na weselach, imprezach, itp.  Klienci od razu otrzymują zdjęcia w formie zdjęć na papierze oraz zapisane w formie cyfrowej – Pendrive. Zdjęciaz fotobudki  są czarno-białe lub kolorowe z możliwością wyboru layoutu zdjęć (paski 5x15cm lub pocztówki 10x15cm),podglądem live na ekranie podczas robienia zdjęć oraz wysyłaniem zdjęć na stronę internetową, Facebook lub e-mail oraz dowolnym ekranem startowym – reklamowym.

Fotobudka jest narzędziem do wyzwalania spontaniczności i rejestrowania jej na wesołych fotografiach idących z duchem czasu i postępem technologicznym.  Fotobudka utrwala niepowtarzalne chwile w trakcie trwającej zabawy.

Nasza  fotobudka wyróżnia się na tle innych pod względem wyglądu, urządzenie jest eleganckie, z przyjaznym designerskim wyglądem. Fotobudka jest  biała, z funkcją podświetlenia led, zmieniającego kolory, co jest elementem niespotykanym  w innych fotobudkach , i sprawia, że z łatwością można dopasować się do nastroju i wystroju wnętrza w którym ma odbywać się impreza. Piękny nowoczesny wygląd fotobudki  sprawia, że może być wykorzystywana na bardzo szerokim spektrum imprez.

Fotobudka  to innowacyjna forma reklamy dla firm (branding). Fotobudkę można dostosować do profilu firmy czy tematu imprezy a także dobrać niepowtarzalne gadżety dostosowane do profilu firmy. Podczas imprez można fotografować gości na odpowiednio przygotowanym tle, a  fotobudka jest  oznakowana znakami firmowymi. Fotobudka poddana zabiegowi brandingu oraz logotypy na zdjęciach, hostessy, gadżety promocyjne czy wspomniane wcześniej  tła  do sesji, pozwolą nowocześnie i profesjonalnie wypromować firmę/produkt.

Fotobudka na wesele – to doskonały sposób na uatrakcyjnienie zabawy. Nie każdy chce, aby jego przyjęcie weselne było standardowe. Pary pragną zachwycić swoich gości czymś nietypowym, czymś co sprawi, iż zabawa weselna zostanie zapamiętana na długie lata.

Fotobudka na imprezy rodzinne( urodziny, komunie, wieczory kawalerskie, panieńskie)  -trwające od czasów rozwoju fotografii po dziś dzień zamiłowanie ludzi do robienia zdjęć – nie zastąpią go filmy, wersje elektroniczne, które często giną w natłoku danych elektronicznych – wersje drukowane zdjęć zawsze będą mieć swoje miejsce w życiu człowieka i przywoływaniu miłych wspomnień .

Fotobudka na festyny, imprezy plenerowe, szkolne,  pikniki, kina, galerie handlowe – mogą być bez problemu obsługiwane z jej użyciem – zwłaszcza przy użyciu Fotobudki z zamontowanym wrzutnikiem monet.

Fotobudka jako reklama dla firm (branding)- coraz więcej firm korzysta z Foto budki przy promocji swoich produktów i usług. Jest to trwała  reklama, ludzie z reguły nie wyrzucają swoich zdjęć, a dodatkowo niewielki wymiar zdjęć pozwala na trzymanie ich jako pamiątki  w portfelu, w albumie, przypiętych na lodówce. Nadrukowane dane firmy (np. jako znak wodny) sprawiają, że potencjalni klienci łatwiej dotrą do danej firmy, gdy zobaczą dane zdjęcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *